ABOUT 13 REASONS WHY

22. july 2017 at 19:08
Oficiální název: 13 Reasons Why
Neoficiální název: Thirteen Reasons Why
Žánr: drama, mysteriózní
Země původu: USA
Rok výroby: 2017
Počet sérií: 1
Délka: 12 h 3 min (Minutáž: 13x49-60 min)
Režie: Tom McCarthy, Gregg Araki, Helen Shaver, Kyle Patrick Alvarez, Carl Franklin, Jessica Yu
Předloha: Jay Asher
Scénář: Brian Yorkey, Diana Son, Thomas Higgins, Julia Bicknell, Nic Sheff, Elizabeth Benjamin, Kirk Moore, Hayley Tyler, Nathan Louis Jackson
Výkonný producent: Selena Gomez, Diana Son, Tom McCarthy, Joy Gorman Wettels, Steve Golin, Michael Sugar, Mandy Teefey, Kristel Laiblin
Lokace: Kalifornie (Vallejo, Benicia, San Rafael, Crockett, Sebastopol)
Kamera: Andrij Parekh, Ivan Strasburg
Střih: Leo Trombetta
Hudba: Eskmo
Produkční společnost: July Moon Productions, Kicked to the Curb Productions, Anonymous Content, Paramount Television
Distributor: Netflix
Hrají: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Brandon Flynn, Alisha Boe, Justin Prentice, Miles Hezier, Ross Butler,... (více)

13 Reasons Why je americký seriál inspirováný románem Proč? 13x proto od Jaye Ashera a pojednává o náctiletém Clayi Jensenovi, který odhaluje důvody sebevraždy své spolužačky a tajné lásky Hannah Bakerové. Seriál se natáčel v několika městech severní Kalifornie během léta 2016. Všech třináct dílů první série bylo zveřejněno 31. března 2017 prostřednictvím Netflixu. V květnu 2017 byla potvrzena druhá série, která bude mít premiéru v roce 2018.

Oficiální text distributora:

Teenager Clay Jensen se jednoho dne vrátí domů ze školy a na zápraží najde záhadnou krabici, na které je napsané jeho jméno. Uvnitř krabice objeví několik audiokazet, jež nahrála Hannah Bakerová, jeho spolužačka a tajná láska, která před dvěma týdny tragicky spáchala sebevraždu. Na nahrávkách Hannah odkrývá emocionální deník popisující třináct důvodů, kvůli kterým se rozhodla ukončit svůj život. Seriál 13 Reasons Why skrz dvojité vyprávění Hannah a Claye ukazuje složitý a srdcervoucí příběh zmatku a zoufalství, které diváka hluboce ovlivní.